Mobirise

RSNE

REGIONALNE STOWARZYSZENIE NAUKOWO EDUKACYJNE

Stowarzyszenie zajmuje się wspieraniem kultury, nauki, edukacji i sportu poprzez szereg działań związanych z promowaniem rozwoju intelektualnego. Stowarzyszenie ma na swoim koncie między innymi organizację pięciu edycji konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu''.

Pomysłodawcą i autorem konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu"jest Roman Liebrecht, który sworzył wiele innych projektów i inicjatyw m.in. realizacja programu ,,Droga do marzeń''. Projekt ma na celu wspieranie młodzieży poprzez wskazywanie jej wzorców do naśladowania. Dzięki RSNE młodzi ludzie mają możliwość spotkania oraz rozmowy z przedstawicielami świata sportu, nauki i kultury. Celem projektu jest wzbudzenie w najmłodszych zainteresowania wymienionymi dziedzinami życia, pogłębianie ich pasji oraz zachęcenie do realizacji marzeń. Autorowi cyklu zależy na tym, aby uświadomić młodym ludziom, że warto wyznaczać sobie cele oraz dążyć do ich osiągnięcia. Spotkania ze znanymi ludźmi nie tylko stanowią atrakcję dla uczniów, ale również są dowodem na to, że praca i wiara w siebie owocują sukcesem. Gośćmi ,,Drogi do marzeń'' byli między innymi:

Mateusz Kusznierewicz – Mistrz Olimpijski w żeglarstwie

Leszek Blanik – Mistrz Olimpijski w gimnastyce sportowej

Adam Korol - Mistrz Olimpijski w wioslarstwie

Krzysztof Skiba – muzyk i satyryk

RSNE bierze również udział w licznych inicjatywach związanych z rozwojem relacji w środowiskach lokalnych, między innymi poprzez promowanie wydarzeń kulturalnych i naukowych, sportowych. Stowarzyszenie może pochwalić się organizacją i współorganizacją wielu zawodów, festiwali, konferencji rangi krajowej i międzynarodowej. M.in konferencji naukowej dla dzieci, która odbyła się w 2010 roku na Politechnice Gdańskiej,a także w Subkowach. Gościem specjalnym był wówczas amerykański astronauta - dr Scott Parazynski, Rejsu ,,Przejmij Ster Swojego Zycia" z Mateuszem Kusznierewiczem. Ważnym wydarzeniem było także objęcie patronatu nad wystawą ,,Głębia przezroczystości''. RSNE uczestniczy w organizacji rozrywki dla rodzin. Można tu wymienić współorganizację ,,Majówki Rodzinnej'' w Tczewie, czy też organizacja wyjazdu na ,,Piknik olimpijski'' w Warszawie dla uczestników konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu" województwa pomorskiego. 

Działalność stowarzyszenia obejmuje również promocję lokalnych wydarzeń. W tym roku RSNE współorganizowało koncert ,,By coś zostało z tych dni. Irena Jarocka w piosenkach i we wspomnieniach'', który odbył się 30. sierpnia w Sopocie. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci Wojewódzkiego konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu'' gdzie osiągnęli Zwycięstwo.

Marszałek woj Pomorskiego Mieczysław Struk przyznał specjalna nagrodę Zwycięzcom konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu" oraz pomysłodawcy Romanowi Liebrecht wyjazd studyjny do Brukseli.

Regionalne Stowarzyszenie Naukowo – Edukacyjne jest otwarte na współpracę i czeka na ciekawe pomysły. Każda inicjatywa mająca na celu rozwój intelektualny młodzieży może zaowocować współpracą z RSNE.